Uydu Erkek Nedir? Hani Kantinde Gördüğün, Hep 5-6 Kişiyle Oturan O Güzel Kız Var Ya, Hani Benim Kızdan Çok Erkek Arkadaşım Var Yaa, Diyen. Tanıdın Mı Onu? Hani Favori Kitabı Kürk Mantolu Madonna Olan Kız. Hala Tanımadın Mı? Hani Geçen Sana Numarasını Verdi. Arada Görüşelim, Dedi. Sen De Kek Gibi Aradın. Mesaj Attın Ama Dönüş Yapmadı Ya. Sonra Sen Okulda Kızı Gördün. Neden Aramıyorsun, Dedin. Çok yoğunum yaa, dedi. Sonra Başka Bir Erkekle Gördün Ve Tanıştırayım. Bu Da Sevgilim Berk, Dedi. Şimdi Hatırladın

I – Uydu Erkek Nedir? Hani Kantinde Gördüğün, Hep 5-6 Kişiyle Oturan O Güzel Kız Var Ya, Hani Benim Kızdan Çok Erkek Arkadaşım Var Yaa, Diyen. Tanıdın Mı Onu? Hani Favori Kitabı Kürk Mantolu Madonna Olan Kız. Hala Tanımadın Mı? Hani Geçen Sana Numarasını Verdi. Arada Görüşelim, Dedi. Sen De Kek Gibi Aradın. Mesaj Attın Ama Dönüş Yapmadı Ya. Sonra Sen Okulda Kızı Gördün. Neden Aramıyorsun, Dedin. Çok yoğunum yaa, dedi. Sonra Başka Bir Erkekle Gördün Ve Tanıştırayım. Bu Da Sevgilim Berk, Dedi. Şimdi Hatırladın

.

I – Uydu Erkek Nedir? Hani Kantinde Gördüğün, Hep 5-6 Kişiyle Oturan O Güzel Kız Var Ya, Hani Benim Kızdan Çok Erkek Arkadaşım Var Yaa, Diyen. Tanıdın Mı Onu? Hani Favori Kitabı Kürk Mantolu Madonna Olan Kız. Hala Tanımadın Mı? Hani Geçen Sana Numarasını Verdi. Arada Görüşelim, Dedi. Sen De Kek Gibi Aradın. Mesaj Attın Ama Dönüş Yapmadı Ya. Sonra Sen Okulda Kızı Gördün. Neden Aramıyorsun, Dedin. Çok yoğunum yaa, dedi. Sonra Başka Bir Erkekle Gördün Ve Tanıştırayım. Bu Da Sevgilim Berk, Dedi. Şimdi Hatırladın

uydu erkek (friend-zone‘un bir üstü, arkadaşlığın bir üstü sevgililiğin bir altı‘nın üç altı) olduğunuzdan şüpheleniyorsanız, bunu anlamak (ve tabii ki eğer öyleyse bu durumdan kurtulmak) için tek bir şansınız var: eskale etmek.

nasıl mı? şöyle alayım: (bkz: the brad pitt rule)

mevzu çok basit, sürekli olarak sadece dışarıda takıldığınız, yakınlaşma çabalarınıza kesinlikle olumlu reaksiyon vermeyen, arkadaşlarıyla tanıştırmaya bile yeltenmeyen, ancak öte yandan sizi cüzdanı gibi kullanan, sadece işi düştüğünde “canım yaa”lı mesaj atan, size meriç‘in onu ne kadar ama ne kadar çok üzdüğünden bahseden bu kızı evinize çağırın. eğer kabul edip geliyorsa hala umut vardır; eğer binbir türlü bahane uyduruyorsa, beşinci günün şafağında gandalf’ı filan beklemeyin, anında topuklayın. finito.

———————————————
üniversitede ve iş yaşamında sıkça karşılaşılan erkek tipi. delikanlılarımız üniversiteye adım atmayagörsün veya bir işe başlamasın. hemen meriçleşme eğilimi gösteriyorlar. uydu erkek modeli, meriçliğin bir alt seviyesi oluyor. tedavi edilmezse ciddi bireysel ve toplumsal hasarlara sebebiyet verebiliyor.

(bkz: türk kızının göt kalkıklığının sebebi/@sonsuzluk ve bir gun)

hani kantinde gördüğün, hep 5-6 kişiyle oturan o güzel kız var ya, hani benim kızdan çok erkek arkadaşım var yaa, diyen. tanıdın mı onu? hani favori kitabı kürk mantolu madonna olan kız. hala tanımadın mı? hani geçen sana numarasını verdi. arada görüşelim, dedi. sen de kek gibi aradın. mesaj attın ama dönüş yapmadı ya. sonra sen okulda kızı gördün. neden aramıyorsun, dedin. çok yoğunum yaa, dedi. sonra başka bir erkekle gördün ve tanıştırayım. bu da sevgilim berk, dedi. şimdi hatırladın.

o kızın senin gibi üç- dört tane daha uydusu var. çevresine senin gibileri toplayıp ilgi açlığını gideriyor. kız arkadaşlarına, yaa biliyo musun zamanında bu da bana yazdı, diyor. hatta sen ileri gittin. oturup sevgilisiyle tanıştın. kızla arkadaş olduğunu düşünüyorsun. kız da sana sevgilisinden bahsedip dertlerini anlatıyor arada. sen kuzu kuzu dinliyorsun. sonra eşyaları taşınacaksa seni arıyor. hemen gidip hamallığını yapıyorsun. sevgilisiyle kavga ediyor ve seni arıyor. sen direk gidip kızla dertleşiyorsun. umut fakirin ekmeği misali…

kızımız o hefiten ayrılıyor. sen mutlu oluyorsun. üzüldüm yaa, diyerek kızı teselli ediyorsun. sonra kızın senle birlikte olacağını düşünüp seviniyorsun. sonra ne oluyor tahmin et. kızımız başka bir elemanla çıkmaya başlıyor. seni arkadaş olarak seviyorum. sen çok iyi birisin. benim için çok değerlisin, diyor. sen ceptesin. kız dersleri anlamıyor. kızın evine gidip ders çalışıyorsunuz. erkek arkadaşı kıllanıyor. kızla arası bozulmaya başlamış. sonra kız senle irtibatı koparıyor. sen yine mesajlar atıyorsun. kız dönüş yapmıyor. okulda görünce senin yanına geliyor ve sevgilim görüşmemizi istemiyo yaa, diyor.

gel zaman git zaman kızımız bu heriften de ayrılıyor. sen dertlisin. kafayı takmışsın kıza. kızdan bir mesaj geliyor. “napıyosun??? ” sen direk ” özledim… ” diye konuya giriyorsun. sıçtın. sıvadın. bir de üstüne tüy diktin. bravo!

bunları bir tek sen yapmadın. üzülme. bu hatayı yapan binlerce erkek var. yapmadım, diyen yalan söylüyordur. sorun hata yapmakta değil zaten. sorun bu hatayı devam ettirmekte. çözüm ise sende bitiyor.

(bkz: the red pill/@sonsuzluk ve bir gun)

—————————–
az önce şahit olduğum diyalog.

mekan cevahir starbaks.

kız kenarda bekliyor, erkek sıraya girmiş, önce siparişleri söylüyor, sonra parayı ödüyor, ardından da kahveleri kıza götürüyor.

– yusuf ordan bir karton uzatır mısın?
+ tamam sevgilim.
– sevgilim deme bana, daha kararımı vermedim unutma bak.
+ tamam canım.
– off bak hala…

yusuf kartonu vermeyi unutur bu arada.

– ya yusuf ne gerizekalısın, karton versene, elim yandı.
+ hemen veriyorum bitanem.
– (kız içinden homurdanıyor ama duyulabilecek bir sesle) offf nerden çattım bu gerizekalıya.

valla yusuf gardaş, aklını başına devşir derim, yarrağın en büyüğünü yemek üzeresin, benden söylemesi asdgasd.

——————————–
meriç olarakta terminolojide yer bulmuştur.
bir meriç atasözü der ki:
kalbinde yer yoksa güzelim, ben ayakta da giderim.
yer vardır veya yoktur mesele de değil. boş otobüste sırf içinde olmak için bile ayakta gider bunlar.

meriç tutan hatun da otobüstür, dolmuştur! toplu taşıma aracı/genel kamuya açık araçtır!

boş otobüste ayakta giden bu meriçler, otobüste en sevdikleri yer otomatik kapı önüdür.
her an kovalanabilir/atılabilir vasıtadan.
meriç tutan hatun da onu kendi oraya yerleşmese dahi oraya yerleştirir.
ne kadar dikkat etseler dahi, uyarı yazısı olsa dâhi bu işin kaçınılmaz gerçeği: dikkat, otomatik kapı çarpar!

eyyorlamam bu kadar.

not:entrymi ergence buldum ama emin olamadım, belki silerim. belki aklıma birşeyler gelir ekleme yaparım.

Bu yazı Uydu Erkek kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir