Sosyal Medya ve Bilimin Kadını Tanrılaştırmak İçin “Olmadığı Şey” Gibi Gösterme Çabası Üzerine: Kadınların Erkeklerin Daha Zayıf Olduğuna Dair Yaygın Kanıya Katılıyorsanız Yanılıyorsunuz, Kadınlar Erkeklerden Daha Üstün Bikere!

I – Siz de, Kadınların Erkeklerin Daha Zayıf Olduğuna Dair Yaygın Kanıya Katılıyorsanız Yanılıyorsunuz! İstatistikler, Erkelerin Her Anlamda Daha Zayıf Yaradılışta Olduğunu Söylüyorlar. İşte Kadınların Üstün Olduğunu Kanıtlayan 100 Başlık: Kız Çocukları Erkeklerden Daha Erken Konuşuyor. Erkekler Kadınların Sözünü Kesmekten Çekinmiyorlar Ve Bir Tartışmadaki “Söz Kesme” Lerin % 96’sı Onlardan Geliyor (Neden Acaba Diye Sorarken Yazar Cevap Veriyor) Kadınlar Taleplerini Doğrudan Açıklamayı Değil. Bir Uzlaşma Noktası Bulunana Kadar Tartışmayı Tercih Ediyorlar. Birde Koku Alma Duyusu Kadınlarda Daha Gelişkin (Yaklaşık %20’yi Bulan Bir Fark Söz Konusu;) Özellikle De Mantrüasyon Dönemlerinde Östrojenin Etkisiyle Daha Da Artıyor bu. Parfüm yaratıcalarının % 80’inin erkek olması da işin tuhaf tarafı. (Onu Bizde Anlamadık Diyor Yazar Burada)

II – Kadınlar Erkekleri Bazı Konularda Geçerler! Kadınların Erkeklerden Üstün Olduğu 10 Alan: Biiirr, Yatırım! Mal Sahibi Olmakta Üzerlerine Yok! İkiiii Trafik! Ölüm Riskleri Az. Erkekler Kadınlara Göre Yüzde 77 Daha Fazla Ölme Riski Taşıyor

III – Kadınlarla Erkekler Eşit Çıktı: Erkeklerin Matematikte Kadınlardan Daha Becerikli Olduğu Şeklindeki Hurafe Araştırmayla Yalanlandı. Ozaman Önerim Şu; NASA’yı Komple Kadınlardan Yapalım, Marsa Belki Daha Erken Ulaşırız!

.

I – Siz de, Kadınların Erkeklerin Daha Zayıf Olduğuna Dair Yaygın Kanıya Katılıyorsanız Yanılıyorsunuz! İstatistikler, Erkelerin Her Anlamda Daha Zayıf Yaradılışta Olduğunu Söylüyorlar

Siz de, kadınların erkeklerin daha zayıf olduğuna dair yaygın kanıya katılıyorsanız yanılıyorsunuz! İstatistikler, erkkelerin her anlamda daha zayıf yaradılışta olduğunu söylüyorlar. İntihara daha yatkınlar; kaza ya da kalp krizi sonucu daha kolay ölüyorlkar; psikolojik olarak daha çabuk çöküntüye uğruyorlar; hatta kekemelelik ve disleksi de erkeklerde daha yaygın. Görüldüğü gibi, hayatı erkek bedeninde sürdürmek hiç de kolay değil.

Bu madalyonun bir yüzü. Diğer yüzü ise fena halde erkeklerden yana. Evet, kadınlar uzun ve sağlıklı yaşıyorlar ama onların da “erkeklere ait” sayılan pek çok alanda hemen hiç şansları yok. Bir kere, sözlerini dinletmekte zorluk çekiyorlar; iş hayatında yükselmeleri deveye hendek atlatmaktan daha zor; onlara ait tek alan olan ev işyelerinde de eşlerinden yardım almayı beceremiyorlar.

Özetle, hayat fevkalade cinsiyetçi.kesin olan tek şey şu; Kadın ve erkek iki apayrı yaratık. Üstelik doğuştan. Öyleyse, “yaşasın farklılık” mı demeliyiz acaba? Farkına bağlı…

1- Farklılıklar daha beşikte başlıyor. Psikologların yaptığı klinik araştırmalara göre, bebekler ortalıkta gezinip oyalanırken, kız bebekler zamanlarının çoğunu çevrelerini gözlemleyerek geçiriyorlar.

2- Erkeklerin beyni. Kadınlarınkinden 200 gram daha ağır, hemen sevinmeyin beyler, bunun zekayla hiçbir alakası yok. Einstein, Anatole France, Paul Broca gibi dehaların beyni ölçülmüş ve 1000 ile 2000 gram arasında değişen ağırlıklarla karşılaşılmış; sonuç olarak, ağırlığın entellektüel kapasiteyle hiçbir bağı kurulamamış.

3- Kız çocuklar. Erkeklerden daha erken konuşuyor.

4- Koku alma duyusu. Kadınlarda daha gelişkin (yaklaşık %20’yi bulan bir fark söz konusu;) özellikle de mantrüasyon dönemlerinde östrojenin etkisiyle daha da artıyor bu. Parfüm yaratıcalarının % 80’inin erkek olması da işin tuhaf tarafı.

5- Depresyona giren kadınların sayısı. Erkeklerin iki katı! Östrojenin, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan seratoninin salgılanmasında önemli bir rolü olduğu düşünülüyor.

6- Erkekler kadınların sözünü kesmekten çekinmiyorlar. Bir tartışmadaki “söz kesme” lerin % 96’sı onlardan geliyor.

7- Kadınların kulağı. Erkeklerden daha keskin. Kanıt mı istiyorsunuz: Bir şarkıyı doğru söylemede erkeklerden altı kat daha başarılılar.

8- 15 – 24 yaşları arasında erkekler. Aynı yaşlardaki kadınlardan altı kat daha fazla ölümcül şekilde düşünüyor, dört kat daha fazla trafik kazası geçiriyor, üç kat daha fazla intihar ediyorlar.

9- Aslında başlangıçta hepimiz kadınız. Erkek bebeklerin cinsel gelişimi ancak cenin altıncı haftasındayken başlıyor. Adem’in kaburga kemiği efsanesine inanlanlar bakalım bunu nasıl açıklayacak.?

10- Erkeklerin % 48’si horluyor. Kadınlarda ise bu oran % 22.

11- Kadınlar taleplerini doğrudan açıklamayı değil. Bir uzlaşma noktası bulunana kadar tartışmayı tercih ediyorlar. Amerikalı dilbilimci Deborah Tannen’nin araştırmalarına göre, erkekler bunu tamamen anlaşılmaz buluyor ve tahammül edemekleri böyle bir tartışmayı, tamamen tek taraflı bir çözüm bularak noktalıyorlar. Üstelik kendilerinden beklenenin bu olduğuna inanarak yapıyorlkar bunu. Halbuki bu tavır kadınları çıldırtıyor.

12- Erkek çocuklar kız çocuklardan daha yaratıcı. Bu, oyuncak üreticilerinin gözlemi. Erkek çocuklar bir oyuncağa farklı işlevler yüklerken, kız çocuklar daha bildik oynama biçimlerine rağbet ediyorlar.

13- Östrojen hormonu eklemleri yumuşatıyor. Bu yüzden kadınların eklemleri erkeklerinkinden çok daha esnek; özellikle adet ve hamilelik dönemlerinde.

14- Kadınlar erkeklerden üç kat fazla. Telefon ediyor ve konuşmaları daha uzun sürüyor. Kadınların bir telefon konuşması ortalama yirmi dakika sürerken, erkekler için bu süre sadece altı dakika.

15- Erkekler hiç de sanıldığı kadar. Dayanıklı değiller. Kanıtı doğada: Düşükle sonuçlanan gebeliklerin çoğu erkek embriyolarının başına geliyor. Öyle ki, kızlar için bu sayı sadece 100 iken, 130 ila 150 erkek cenin düşüyor ve bunlardan yalnızca 105’i dünyaya gelebiliyor. 20 yaşına gelmiş 100 kıza karşılık 98 erkek var dünyada. 65 yaşlarında ise bu erkeklerden sadece %40’ı hayatta kalabiliyor.

16- Genetik olarak erkek. Kadından %10 oranında daha uzun ve daha ağır olmak üzere programlanmış.

17- Erkeklerde akciğerlerin kapasitesi. % 20 ve kalbin pompaladığı kanın debisi %15 oranında kadınlardan fazla.

18- Yapılan araştırmalar. Aile bütçelerinini % 68’nin kadınlar tarafından idare edildiğini gösteriyor.

19- Kadınlar umumi tuvaletlerde. En az 153 sn kalıyorlar, erkekler için bu süre 113 sn. İşte kadınlar tuvaletininin önünde her zaman daha uzun kuyruklar olmasının nedeni!

20- Kızlar, büyüme sürecini. Erkeklerden daha erken tamamlıyorlar. Adet görmeye başladıktan sonra gelişmelerini aşağı yukarı tamamlamış oluyorlar. Erkeklerin büyümesi ise 18 yaşına kadar devam ediyor.

21- İşte kadınların geveze olduğu mitine. Son verecek bir açıklama: dilbilimcilere göre erkekler kesinlikle kadınlardan daha kolay ve daha uzun konuşuyorlar; özellikle topluluk önünde. Üstelik dinlemek yerine konuşmayı tercih ediyorlar.

22- Migren hastalarının. Dörtte üçü kadın.

23- Pensilvanya Üniversitesi’nin. Yaptığı bir araştırmaya göre, kadınlar yüz ifadelerini yorumlamakta daha usta. Utanç, korku, tiksinme gibi ondan fazla duyguyu insanların yüzünden okuyabiliyorlar. Erkeklerin yüze bakarak seçebildiğği tek duygu, tiksinme.!

24- Kadın erkekten daha uzun ömürlü. Bununla birlikte cildi daha çabuk yaşlanıyor. Bunun sorumlusu erkeğinkinden daha ince, dolayısı ile daha hassas olan epiderm tabakası!

25- Disleksiye, erkeklerde kadınlardan, üç kat daha fazla rastlanıyor.

26- Kadınlar alkole karşı daha duyarlı. Çünkü alkolün etkisini azaltan enzim kadında erkektekine göre daha az etkin.

27- Beynin de bir cinsiyeti var. Her iki cinsiyette beynin işleyişini inceleyen araştırmacıların vardığı sonuç bu. Erkeklerde beynin iki yarımküresinin fonksiyonları birbirinden kesin olarak ayrılmış. Bu durum bir takım avantajlar sağlıyor. En çarpıcısı, üç boyutlugörebilme yeteneği, bu sayede yol haritalarını kadınlardan çok daha kolay çözebiliyorlar. Kadınlarda iki yarımküre arasındaki iletişim çok daha sıkı. Sonuç: kadınlar dille ilgili konularda daha yetkin.!

28- Kadınlr evhamlı mı? Doğrusunu isterseniz, sağlık için erkeklerden %20 daha çok para harcıyorlar. Daha sık rahatsızlanıyorlar ama yakalandıkları hastalıklar daha hafif olanları.

29- Erkeklerin gözü. Farklı ışıkları daha kolay seçiyor.

30- Solaklık erkek çocuklarda. Daha sık görülüyor. Sağ elle yazanlar sol ellerini kullamakta kızlardan çok daha becerikli. Sebep: erkeklerde beynin sağ yarımküresi kadınlarınkinden daha üstün.

31- “İdealinizdeki partner”. Konulu ankette ortaya çıkan sonuç şöyle: Erkeklerin %22.2’si dış görünümü önemsiyor. Kadınlarda ise bu oran %11.9

32- Erkekler, erkeklik hormonu. Testerojen yüzünden kel kalıyor. Kadınlarda dökülen saçların yerine yenileri daha kolay çıkıyor.

33- Genellikle kadınlarda. Sağ göz ve kulak daha hassas, erkeklerde de tam tersi. Beynin azizliği işte.

34- Temizlik kavramı, kız çocuklarda. Daha erken gelişiyor. Beş yaşında hala çişini tutamayan çocuklardan %90’ı erkek.

35- Kızlar okulda daha başarılı. Ama matematik konusunda altın madalya erkeklerin. Bu konuda Amerika’da yapılan bir araştırma, matematik alanında üstün yetenekli 416 çocuk arasında kızlarının oranının %12’ye karşı 1 olduğunu ortaya koyuyor.

36- Erkeklerin %68’i. Kadınların ise %50’si aşkın devam etmesinde erotizmin önemli olduğunu savunuyor.

37- Otistik çocukların cinsiyetine göre. Dağılımı; dört erkeğe bir kız.

38- Kadınlar tatlıyı erkekler ise tuzluyu. Daha çok seviyorlar.

39- Fetişizm neredeyse. Tamamen erkeklere özgü bir özellik.

40- Erkek orgazmı lokal ve kısa. Kadınınki ise bütün vücuda yayılmış ve uzun oluyor. Üstelik, ardından bir dinlenme döneminin gelmesi gerekmiyor. Her an yeniden başlayabiliyor kadınlarda orgazm. Tabii partnerinde hal kalmışsa.!

41- Kadınların dokunma duyusu. Erkeklerinki ne göre kesinlikle çok daha gelişmiş. Öyle ki, Amerika’da yapılan bir deneyde kadınların en duyarsız olanı erkeklerin en duyarlısına belirgin bir fark atmış.

42- Kadınlar yabancı dil öğrenmede. Erkeklerden daha başarılı. Bu da onların dil yeteneklerinin bir parçası.

43- İsviçreli dilbilimci Edith Slembek’in. Vardığı sonuç şöyle: Kadınlar erkeklerin iki misli “eğer” beş misli “belki” ya da “biraz” türü sınırlayıcı sözcük kulanıyorlar. Buna göre bir de üç kez daha fazla sormalarını, cümlelerini “değil mi?” ile bitirmelerini ve özür dilemelerini cümlelerini bitirmemelerini ekleyin. Ortaya çıkan sonuç şöyle: “Şey, özür dilerim, ama belki, yani eğer bu sizi fazla yormazsa, bana kahveyi uzatabilir misiniz.? ya da …”Kadınların konuşmalarının genellikle tereddütlü ve dolayısıyla önemsiz sayılmasını yadırgamamak gerek.

44- Ipsos’un yaptığı yeni bir araştırmaya göre. Geceleri kadınlar erkeklerden çok daha sık uyanıyor (%29’a karşı %44) ve daha çok kabus görüyorlar (%15’e karşı %22).

45- Transseksüalite, erkeklerde. Kadınlardan dört – beş kat daha fazla görülüyor.

46- Mevsime bağlı depresyonlara. Mesela güneş ışınlarının azalmasından kaynaklanan kıuş depresyonuna yakalananların %85’i kadın.

47-Erkek çocuklar kız çocuklardan. Daha acımasız ve kötülüğe meyilli oluyorlar. Alfred Binet Merkezi psikiyatrlarından Colette Chiland’ın yaptığı araştırmaya göre bu oran bir kız çocuğa karşı onbeş erkek çocuk.!

48- Ev işleri hemen hemen tümüyle. Kadınların eline bakıyor olsa bile. Meslek sahibi kadınların %96’sı çamaşır yıkıyor. %100’ü dikiş dikiyor, %86’si temizlik yapıyor, %79’u çocukların bakımını üstleniyor. Sosyolog François de Singly bunuşöyle açıklıyor. “Evde iktidarını yitirmemiş erkek, ev işlerini aşağılayıcı buluyor.” Yine de %93’ü ufak tefek işlerin ucundan tutuyor.

49- Kız çocuklarının el becerileri. Erkeklerinkinden daha gelişmiş.

50- İki haksızlık bir arada. Erkekler sadece daha az yağ hücresine sahip olmakta kalmıyorlar (vücut ağırlıklarının sadece %11’i, kadınlarda bu oran %22), üstüne üstlük daha çok miktarda kalori yakıyorlar.

51- Son dünya kupası finalinde. Kadınlar, yoplam 45 milyon televizyon izleyicisinin %45’ini oluşturuyordu. Statlarda bu oran %20’ydi.

52- Kız bebekler erkeklerden daha erken, yürüyor. Genellikle 11-12 aylıkken. Erkekler ise 12, hatta 14. aya kadar bekliyorlar yürümek için.

53- Diş çürüğü, kadınlarda, erkeklerden daha fazla görülür.

54- İki cinsin karar verme biçimleri, de taban tabana zıt. Erkek kestirip atarken kadın yakınlarına danışmayı seçiyor. Ama sosyolog François de Signy’ye göre, yavaş yavaş erkeklerde kararlarını o kadar hızlı ve net ortaya koyuamamaya başladı. Karar verme modası kadınlar lehine değişmekte.

55-Psikatrik tedavi görmek üzer4e, hastaneye yatan erkekler, kadınların yaklaşık ik misli.

56-Fransa’da bir yüzyılı deviren yedi kadına karşı bir erkek var.

57-Seksolog Nadine Grafeille’e göre, sevişirken her cins kendi erojen bölgelerine göre davranıyor. Kadın erkeğin bütün vücudun okşuyor, çünkü kendisine yapılmasını istediği bu. Öte yandan erkek cinsel organa yoğunlaşıyor çünkü o daha doğrudan bir uyarılma için bunu tercih ediyor.

58-14-15 yaşlarındaki kızların, %53’ü, erkeklerinser %27’si kitaplarla ilginiyor. Kızlar aşk romanlarını severken erkeklerin tercihi macera ve bilimkurgudan yana

59- Erkeklerde intihar girişimi, kadınlarınkinde üç kat daha fazla başarıya ulaşıyor.

60- Kız öğrencilerden çok daha ılımlı, bir dersten başarısız oldukları zaman nerede hata yaptıklarını görmek için kendilerin sorguluyorlar. Halbuki erkeklerin bu durumda tavrı çalışmaktan tamamen vazgeçmek oluyor.

61- Kan dolaşımı bozuklukları, genellikle kaıdnlarda görülüyor. Östrojen hormonu damarları daha geçirgen ve daha güçsüz kılıyor. Bu yüzden varisler genellikle hamilelik sırasında ortaya çıkıyor.

62-Öteden beri sigara içen erkekler, sigara içen kadınlardan daha çok, (Erkeklerin %42’sine karşılık kadınların %30’u). Ama sigara tiryakiliği günümüzde yavaş yavaş “dişi” bir özellik kazanmaya başladı. Sigara içen erkek sayısı düşerken (-%2) kadınlarda %20’lik bir artış görülüyor.

63- Erkek bebeklerin ilk aylarda, kız bebeklerden daha çok uykuya ihtiyacı oluyor.ama altı aydan sonra işler tersine dönüyor ve hayatın geri kalan kısmında kadınlar erkkelerden ortalama günde bir saat daha fazla uykuya ihtiyaç duyuyorlar. Yani sabah keyifleriniz sizin en doğal hakkınız, huzur içinde uyuyabilirsiniz.

64- Dilbilimci Deborah Tannen’e göre, bir kadın konuşurken “evet” derse bunun tek anlamıo, karşısındakini dinlemekte olduğu. Halbuki erkekler aynı sözcüğü, söyleneni onaylamak amacıyla kulanıyorlar. Yanlış anlamalara dikkat.

65- Erkeklerin %67.6’sı zaman zaman mastürbasyon yaptıklarını söylüyorlar. Kadınlarda ise bunu itiraf edenlerin sayısı %22

66- Kısmi felç geçirdikten sonra konuşma güçlüğü çeken kadınların sayısı erkeklerden çok daha az. Bu, daha önce sözünü ettiğimiz, beynin iki yarısı arasındaki sıkı iletişimin yarattığı avantajlardan biri. Beyinlerin felçten etkilenmemiş yarısıyla kolayca konuşmayı öğreniyorlar. Halbuki erkeklerde, konuşma yetisi tamamen beynin sol yarısını ilgilendiriyor.

67- AIDS’e yakalananlardan altısı erkek, biri ise kadın

68- Erkekler kırmızıyı sever! İki cinsten maviyle kırmızı arasında bir seçim yapmalarını isteyen anketin sonucu bu. Kadınların çoğu ise maviye oy vermiş.

69- Kadınların %59’u erkeklerin de %41’i aynada uzun uzun kendilerin bakmayı seviyorlar. Ama içeride gördükleri birbirinden hayli farklı. Amerika’da yapılan bir ankete göre, erkeklerin %68’i kendilerini çıplak olarak beğeniyor, kadınlarda bu oran sadece %22. erkek egosunu yıkmak güç.!

70- Kızların okul hayatı erkeklerinkinden daha başarılı geçiyor. Psikolog Bianca Zazzo’ya göre kolay konsantre olmaları. Ayrıca erkekler akıllarına ilk geleni uygularken, kızlar adın atmadan önce düşünüyor. Sonuç: Sene kaybetmeden liseye geçen her 100 her erkeğe karşı 126 kız öğrenci var. Gel gelelim, üniversitelerin seçkin bölümlerinde kızlar azınlıkta. Sizce de ilginç değil mi.?

71- Kadınların büyümesi erkeklerinkinden daha alejik. Örneğin, on deri hastasının sekisi kadın.

72- Kızlar erkeklerden yaklaşık üç yıl erken buluğ çağına giriyorlar ve bu dönem onlarda daha kısa sürüyor.

73- Erkek bebekler, doğum kilosu, kızlarınkinden çok daha fazla. Üstelik boyları da daha uzun.

74- Kemik erimesine yakalanların, %90’ı kadın. Bu da normal çünkü hastalık östrojen hormonuyla doğrudan ilgili.

75- Erkekler kadınlardan agresif oluyorlar, hem de iki yaşından itibaren. Anlaşılan bu da testosronla ilgili.!

76- Kadınların %62’si erkeklerin ise %42’si uyku sorunu çekiyor. Ayrıca kadınlar daha fazla uyku hapı kulanıyor(%23’e karşı %41).

77- Seksologlara göre, iki cinsin cinsel sorunlardan anladıkları tamamen farklı, erkek, kenfi vücudunu bir makine gibi görüyor ve özellikle bir parçası komutlara uymadığı zaman seksoloğa başvurup tamir edilmesini istiyor. Kadın için ise sorun daha çok ”çift”’i ilgilendiriyor; o genellikle partnerinin kendisinden beklentilerini anlayıp buna ugun davranmaya çalışıyor.

78- Kadınların fiziksel olarak erkeklerden daha güçsüz olduğu doğru olsa da –ki bu bazı sportif faaliyetlerde onlar için dezavantaj oluyor- dayanıklılık, azim gerektiren alanlarda da onlar önde. Manche’ı yüzerek geçmek gibi.

79- Daha beşikten itibaren, kızların erkeklerden çok daha fazla sayıda giysisi oluyor. 17-24 yaşları arasında kızların gardrobunda fazladan yaklaşık 44 parça oluyor. Ama bu fark zamanla azalıyor, erkekler yaşlandıkça kılık kıyafete çok daha düşkün oluyorlar. 75 yaşına geldiğinde ise hiç fark kalmıyor erkeklerle kadınların gardrobu arasında.

80- Kadınlarda damar sertliğine daha fazla rastlanıyor. Bu, kan damarlarını yumuşak tutan ve karaciğeri kolesterol birikiminden kurtaran östrojen hormonunun sağladığı bir avantaj. Bu, aynı zamanda neden erkeklerin iki kez daha fazla kalp krizi geçirdiğini de açıklıyor.

81- Kadınlar acıya karşı erkeklerden daha duyarlı ama daha uzun süre dayanabiliyor acıya.

82- Romatizma kadınları daha çok etkileyen bir hastalık

83- Kadınlar daha uzun yaşıyor, Kadınların ortalama ömrü 80.6 yıl; erkekler için bu süre 72.3 yıl. Ve ara gittikçe açılıyor. İki yüzyıl önce iki cinsin hayat süresi aşağı yukarı eşitti. “28 yıl“

84- Erkeklerin cinsel fantezileri daha çok vücut veya vüudun belli bölümleri üzerine. Kadınlar ise daha çok kendilerini bir baştan çıkarma senaryosunun içinde hayal ediy

85- “Karşı cinste sizi en çok çeken nedir?” sorusuna kadınların %45’i “gözler” diye yanıt vermiş.(erkeklerde bu oran %19). Erkeklerin %31’i için ise en önemli kriter göğüsler.

86- Sosyal bir ortamda kadınlar tarafından ortaya atılan sohbet konuları, gerek sayısı gerekse alanları bakımından çok daha çeşitli. Kısacası kadınlar sohbette çok daha yaratıcılar. Halbuki erkekler sohbetlerde üç konuyla sınırlılar. İş, politika ve spor.

87- On boşanma vakasından yedisinde talep kadından geliyor.

88- Kadınlar duygularla aklı birbirine karıştırıyorlar. Bunun sorunmlusu, iki yarısında da heyacanlara yer veren beyinleri. Halbuki erkeklerde duygular yalnızca beynin sağ tarafına bağlı. Dille ilgili bölüm ise sol tarafta. İşte erkeklerin, duygularını bir türlü dile getirememelerinin açıklaması.

89- Erkek çocuklar okumayı daha geç söküyorlar.

90- Kadınalar strese karşı daha dayanıklı, daha az adrenalin salgılıyor ve tansiyonları daha az yükseliyor. Bunun sebebi tarihe yatıyor. Atalarımızın hayatlarını sürdürmeleri, hatta hayatta kalmaları, erkeklerin rakiplerine ve av hayvanlarına karşı sürekli tetikte ce çevik olmasına bağlıydı. Günümüzde, erkekler kaslarından çok daha beyinleriyle çalışıyorlar, bununlar birlikte refleksleri değişmedi. Sonuç: Erkekler çok daha sık ülsere yakalanıyorlar.

orlar.

91- Kadınlar konuşmalarında daha sık “ben” diyorlar. Erkeklerin tercihi ise saha çok “gizli özne” den yana.

92- Mahkumların onda dokuzu erkek.

93- Sessolog Nadine Grafeille’e göre, toplumun ikicinse yüklediği cinsel baskı da taban tabana zıt. Erkek sürekli istekli, kadınsa her zaman arzulanır olmak zorunda.

94- Heteroseksüel olsun, homoseksüel olsun erkeklerin kadınlardan daha çok sayıda seks partneri var.

95- Bir kadın uyuşturucu bağılmısına karşı 4-5 erkek vardır.

96- Kekemelerin çoğu, (beşte dördü) erkek.

97- Amerikalı dilblimci Deborah Tanne’in gözlemlerine göre, konuşlamarı kadınlar başlatıp sürdürüyorlar ama kontrol yine erkeklerin elinde. Onaylayan sesler çıkararak ilgilendiklerini belirtebildikleri gibi tam tersine sessiz kalarak da kadının konuyu değiştirmesini sağlayabiliyor.

98- Ipsos’ûn araştırmasına göre, erkeklerin %47’si sevişmek için günün geç saatlerini, yani geceleri; kadınların %47’side sabah saatlerini tercih ediyorlar. Gel de doğumların azalmasına şaşır.

99- Kadınlar daha çok gülümsüyor ve konuşurken karşılarındakinin gözünün içine bakıyorlar. Erkekler ise genellikle bakışlarını kaçırıyorlar.

100- Hangi trafik sigorta şirketine sorarsanız sorun, yanıt aynı olacaktır. Kadınlar direksiyon başında erkeklere göre çok daha tehlikesiz. Soförlerin %30’unu oluşturuyorlar ama kazaların yalnızca %14’üne neden oluyorlar.

101-Yorum sizde……

(Kaynak: http://www.ihtiyar.8k.com/fark.htm)

.

II – Kadınlar Erkekleri Bazı Konularda Geçerler! Kadınların Erkeklerden Üstün Olduğu 10 Alan: Biiirr, Yatırım! Mal Sahibi Olmakta Üzerlerine Yok! İkiiii Trafik! Ölüm Riskleri Az. Erkekler Kadınlara Göre Yüzde 77 Daha Fazla Ölme Riski Taşıyor

Yıllardan beri süren kadın-erkek çatışmalarına gün geçtikçe yenileri ekleniyor.Erkek kadından üstün müdür?,kadınlar erkeklerin yaptıklarını yapamaz,erkekler kadınları her konu da geçer vs…Bir çok konu bazı çatışmalar var.Ama en son söylediğim şey tam tersine.Erkekler kadınları değil kadınlar erkekleri bazı konular da geçiyor.Bu konular aynen şöyle;

1-YATIRIM
Mal sahibi olmakta üzerlerine yok
Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor

2- TRAFiK
Ölüm riskleri az
Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor

3- RAHATLIK
Problemlerini kolayca söylüyor ve çözüyorlar
2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53’ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece yüzde 29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti

4- iŞ HAYATI
Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80’i [Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız] Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması

5- YÖNETiCiLiK
Bu konu biraz tartışılır
Bu konu biraz tartışılır ancak birçok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor

6- GÜZELLiK
Geçmiş nesillere göre daha çekiciler
Araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar gitgide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmacılar çekici kadınların ortalama standartların üstünde güzel çocuk doğurduğunu ortaya koydu Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel

7- EĞiTiM
Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar
Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor

8-BESLENME
Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar
Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor

9- SAĞLIK
Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü
Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar Östrojen, kadınların gizli silahı Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç veriyor

10- YAŞAM
100 yaşın üzerindekilerin çoğu
Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların yüzde 85’i Genelden kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.

Demek ki; erkekler her konu da övünüp durmasınlar.Kadınların da üstünlüklerini kabul etmeliler.Kadınlar olmadan bu hayat çekilmez

http://www.meleklermekani.com/threads/kadinlar-erkekleri-bazi-konular-da-gecer.172317/

.

III – Kadınlarla Erkekler Eşit Çıktı: Erkeklerin Matematikte Kadınlardan Daha Becerikli Olduğu Şeklindeki Hurafe Araştırmayla Yalanlandı. Ozaman Önerim Şu; NASA’yı Komple Kadınlardan Yapalım, Marsa Belki Daha Erken Ulaşırız!

Kadınlarla Erkekler Eşit Çıktı

Erkeklerin matematikte kadınlardan daha becerikli olduğu şeklindeki hurafe araştırmayla yalanlandı.

Araştırmacılar, 1990 ile 2007 yılları arasında yapılan, 1,3 milyon kişinin ilköğretimden lise ve hatta üniversitedeki matematikteki başarılarının yer aldığı 242 araştırmayı gözden geçirip, bazı uzun dönemli bilimsel çalışmaları inceleyerek, kadınların matematik konusunda erkekler kadar başarılı olduğu sonucuna vardı.        

Araştırmanın sonuçları “Psychological Bulletin” dergisinde yayımlandı.
    
Toplum bilimciler her iki cinsiyetin de matematik alanında eşit kabiliyete sahip olduğu konusunda hemfikir olmasına rağmen, pek çok ebeveyn ve öğretmen, matematikte erkeklerin kızlardan daha iyi olduğunu düşünüyor.        

Araştırmayı kaleme alan Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden Psikoloji ve Kadın Araştırmaları Profesörü Janet Hyde, bu tür düşüncelerin kadınların kariyer seçiminde olumsuz anlamda büyük etkisi olduğunu belirtti

(Kaynak: http://askmen.mynet.com/yasam/haberler/9164-kadinlarla-erkekler-esit-cikti.html)

 

 

Bu yazı Kadınları Tanrılaştırma Çabası kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir