Kadının Görevi Erkeği Doğurup Yetiştirmek, Bunlar Bilimsel Gerçek: “Steroid Hormonların Üretim Mekanizmaları” Dersinde Kadınların Görevinin ‘Erkekleri Doğurup Yetiştirmek’ Olduğunu Söyleyen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Öçer, Kendisini “Anlattıklarım Bilimsel Gerçekler. Bilim Kitaplarında Bunların Hepsini Okursunuz. Kadınlar Ressam Olsalar Üç Hafta Empresyonist, Bir Hafta Kübik Olurlar. Kadınlar Baş Aşçı Olamaz, Hormonları Yüzünden Tat Duyuları Değişken, Bir Yemeği Her Seferinde Farklı Yaparlar

I – Kadının Görevi Erkeği Doğurup Yetiştirmek, Bunlar Bilimsel Gerçek: “Steroid Hormonların Üretim Mekanizmaları” Dersinde Kadınların Görevinin ‘Erkekleri Doğurup Yetiştirmek’ Olduğunu Söyleyen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Öçer, Kendisini “Anlattıklarım Bilimsel Gerçekler. Bilim Kitaplarında Bunların Hepsini Okursunuz. Kadınlar Ressam Olsalar Üç Hafta Empresyonist, Bir Hafta Kübik Olurlar. Kadınlar Baş Aşçı Olamaz, Hormonları Yüzünden Tat Duyuları Değişken, Bir Yemeği Her Seferinde Farklı Yaparlar

.

I – Kadının Görevi Erkeği Doğurup Yetiştirmek, Bunlar Bilimsel Gerçek: “Steroid Hormonların Üretim Mekanizmaları” Dersinde Kadınların Görevinin ‘Erkekleri Doğurup Yetiştirmek’ Olduğunu Söyleyen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Öçer, Kendisini “Anlattıklarım Bilimsel Gerçekler. Bilim Kitaplarında Bunların Hepsini Okursunuz. Kadınlar Ressam Olsalar Üç Hafta Empresyonist, Bir Hafta Kübik Olurlar. Kadınlar Baş Aşçı Olamaz, Hormonları Yüzünden Tat Duyuları Değişken, Bir Yemeği Her Seferinde Farklı Yaparlar

“Steroid hormonların üretim mekanizmaları” dersinde kadınların görevinin ‘erkekleri doğurup yetiştirmek’ olduğunu söyleyen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Öçer, kendisini “Anlattıklarım bilimsel gerçekler. Bilim kitaplarında bunların hepsini okursunuz” sözleriyle savundu.

Fotoğraf: DHA

BirGün’ün haberine göre Öçer, öğrencilerin tanıklıklarıyla derste şunları söyledi: “Kadınlar kusura bakmasın. Moliere’in, Mozart’ın , Da Vinci’nin, Rembrandt’nın, İtri’nin, Ibni Sina’nın, Rafaelo’nun kadın versiyonu var mı? Yok. Olamaz! Kadının görevi erkekleri doğurup yetiştirmektir.”

‘Kadınlar baş aşçı olamaz’

Kadınların erkeklerden beyin ve hormon olarak farklı olduğunu öne süren Öçer, regl dönemini ima ederek, “Her ay bir hafta farklılar” diye konuştu.

Kadınların Fransız heykeltıraş Rodin’in Musa heykelini yapamayacağını ve İtalyan ressam Leonardo Da Vinci gibi ‘bir dudağa 12 yıl ayıramayacağını’savunan Öçer, “Ressam olsalar üç hafta empresyonist, bir hafta kübik olurlar. Kadınlar baş aşçı olamaz, hormonları yüzünden tat duyuları değişken, bir yemeği her seferinde farklı yaparlar. Allah, kadınlar bizim görevimizi üstlenemesin diye onları böyle yaratmış” diye konuştu.

‘Bilimin konuya nasıl yaklaştığını anlattım’

Dersteki ifadelerinin doğru olup olmadığına dair BirGün’ün sorusunu yanıtlayan Öçer, “Bu anlattıklarım bilimsel gerçekler. Bilim kitaplarında bunların hepsini okursunuz” derken, amacının bilimin konuya nasıl yaklaştığını anlatmak olduğunu belirtti.

Ayrımcı söylem Cerrahpaşa’da: Kadının görevi erkeği doğurup yetiştirmek, bunlar bilimsel gerçek

Bu yazı Kadınların Bilim Dünyasında Ne İşi Var kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir