Erkeklerin, Kadınların “En İyi” Olması Gereken Konularda Bile Daha Başarılıları Olması Sorunsalı: Kadınları Evrim Kuralları Gereğince Daha Üstün Olması Gerek Temel Konularda Bile Erkekler Daha Başarılıdır! Enbasit Örnek, Dünyanın Eniyi Ahçılarının Erkektir!

I – Ortalıkta Erkeklerin Kadınlardan Daha Güçlü Olduğuyla İlgili Bir Dedikodu Var. Hadi Ama Siz Aynı Anda Yemek Pişirip Temizlik Yapıp Telefonda Konuşabilirmisiniz? 20 Cmlik Topuklar Üzerinde Yürüyebilir Misiniz? 4,5 Kilooluk Bebeği 9 Ay Boyunca Karnınızda Taşıyabilirmisiniz?

II – Kadınların Üstün Olduğu ve Erkeklerin Üstün Oldukları Konular Vardır; Mesele 5 Kızdan Dayak Yiyen Kızı Sevgilisi Gelirse.. Adam Hepsini Tek Tek Dövüyor,Bir Başka Erkek Olaya Müdahele Etmek Zorunda Kalıyor

III – “Kadınların Üstün Olduğu ve Erkeklerin Üstün Oldukları Konular Vardır” Konusunu Geçtim; Kadınları Evrim Kuralları Gereğince Daha Üstün Olması Gerek Temel Konularda Bile Erkekler Daha Başarılıdır! Dünyanın Eniyi Ahçılarının Erkek Olması Üzerine

.

I – Ortalıkta Erkeklerin Kadınlardan Daha Güçlü Olduğuyla İlgili Bir Dedikodu Var. Hadi Ama Siz Aynı Anda Yemek Pişirip Temizlik Yapıp Telefonda Konuşabilirmisiniz? 20 Cmlik Topuklar Üzerinde Yürüyebilir Misiniz? 4,5 Kiloluk Bebeği 9 Ay Boyunca Karnınızda Taşıyabilirmisiniz?

Ortalıkta Erkeklerin Kadınlardan Daha Güçlü Olduğuyla İlgili Bir Dedikodu Var Ortalıkta Erkeklerin Kadınlardan Daha Güçlü Olduğuyla İlgili Bir Dedikodu Var

II – Kadınların Üstün Olduğu ve Erkeklerin Üstün Oldukları Konular Vardır; Mesele 5 Kızdan Dayak Yiyen Kızı Sevgilisi Gelirse.. Adam Hepsini Tek Tek Dövüyor,Bir Başka Erkek Olaya Müdahele Etmek Zorunda Kalıyor

5 Kızdan Dayak Yiyen Kızı Sevgilisi Gelirse

.

III – “Kadınların Üstün Olduğu ve Erkeklerin Üstün Oldukları Konular Vardır” Konusunu Geçtim; Kadınları Evrim Kuralları Gereğince Daha Üstün Olması Gerek Temel Konularda Bile Erkekler Daha Başarılıdır! Dünyanın Eniyi Ahçılarının Erkek Olması Üzerine

Bazıları için mutfakta yemek yapmak sıradan bir eylemken, bazıları için durum daha farklı. Mutfakta mucizeler yaratan birçok ünlüaşçının çalıştığı restoranda onların ortaya çıkardığı lezzetleri tatmak isteyen pek çok insan bulunmaktadır. Günümüzde ve geçmişte birçok isim yemek kültürleri konusunda insanlara farklı ve değişik lezzetleri sunarak tüm dünyaca tanınmışlardır. Biz de sizleredünyadaki en etkili 5 aşçıyı tanıtmak istedik.

thomas keller

1. Thomas Keller: 1955 yılında Kaliforniya Oceanside’da doğanThomas Keller, Amerikan tarihinde Fransız pişirme sanatında devrim yaratan bir isim olarak kabul edilmektedir. 1996 yılında en iyi Amerikan şef ödülünü kazanan Keller daha birçok ödülün de sahibi.

ferran adria

2. Ferran Adria: İspanyol şef Ferran Adria, gıda gastronomi dünyasına getirdiği yeni fikirler ve El Bulli adlı retoranı ile popüler bir isim olmuştur. 1962 yılında İspanya’nın Katalonya bölgesinde doğmuştur. Çeşitli restoranlarda çalışan Adria, işe ilk bulaşıkçı olarak başlamış, sonraları aşçılığa kadar çıkmıştır. El Bulli 2002 yılından bu güne 5 kez dünyanın en iyi restoranı seçilmiş, Ferran Adria ise dünyanın en yaratıcı şeflerinden biri olarak gösterilmiştir.

anthony bourdain

3. Anthony Bourdain: 1956 yılında New York’ta dünyaya gelenAnthony Bourdain, Fransa’da ailesi ile tatildeyken yemek pişirmeye olan aşkını keşfetmiş, üniversiteyi bitirdikten sonra Amerika Culinary İnstitute’a girmiş. 1988 yılında aşçı olmaya kesin olarak karar veren Bourdain, çeşitli restoranlarda çalıştıktan sonra bistro Brasserie Les Halles’de executive şef oldu. Günümüzün en önemli şeflerinden biri olarak nadir yemek kültürlerini araştırmaya devam etmektedir.

julia child

4. Julia Child: O sadece 32 yaşında dünyaca tanınan ikonik bir şef olmayı başaran bir isimdir. 1912 yılında Kaliforniya Pasedena’da dünya gelmiştir. Eşinin işi nedniyle 1948 yılında Paris’e yerleşen Julia Child, Eşi Fransa’nın ünlü yemek okulu Le Cordon Bleu’ya gitmesi için onu destekledi. 1961 yılında Amerika’ya döndükten sonra Fransız Yemek Sanatı ile ilgili kitabını yayınladı ve Amerika’da Fransız mutfağının yerleşmesi ve tanınmasında en etkili isim oldu.

charlie trotter

5. Charlie Trotter: 1959 yılında Illinois Winnetka’da dünyaya geldi. Siyaset bilimi mezunu olduktan sonra Avrupa’da 40’tan fazla restoranda çalıştı. Üniveristeyi bitirdiğinde aklında şef olmak gibi bir fikri bulunmayan Trotter, Amerika’ya döndükten sonra kendi restoranını açmaya karar verdi. İsviçre Lozan’da bulunan Fredy GIRARDET restoranının kalitesinden esinlenerek, Amerikan restoran deneyimini yenileştirme vizyonuyla dünyanın en etkili şeflerinden biri olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazı Kadınlar Hakkında Yanlış Bilinenler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir